[mpc_textblock content_width=”100″ font_transform=”none” font_align=”justify” mpc_tooltip__disable=”true”]

عکاسی تبلیغاتی و صنعتی موفق

عکاسی تبلیغاتی و صنعتی می‌تواند در پوستر، بیلبورد، آگهی‌ها و مجلات استفاده شود. عکاسی تبلیغاتی می‌تواند یک عکس بسیار ساده از یک مدل یا محصول باشد و یا عکسی پیچیده که ساعت‌ها وقت برده است. در هر یک از این حالات برنامه ریزی برای عکاسی تبلیغاتی بسیار مهم است.

جلسه استراتژی:

برای انجام عکاسی تبلیغاتی یک شرکت، ابتدا عکاسان باید یک جلسه استراتژی با مشتری برگزار کنند و در مورد اهداف و آنچه مشتری از عکاسی تبلیغاتی و صنعتی می‌خواهد، صحبت کنند تا مشتری بعد از تحویل عکس‌های تبلیغاتی، شگفت‌زده نشود. این کار برای شرکت‌های کوچک مهمتر است. زیرا در شرکت‌های بزرگ ممکن است یک کارگردان در کنار عکاس، به عنوان ناظر کار و پیش‌رو اهداف‌ حضور داشته باشد.

ایجاد توقع:

برای مشتری خود توقعی کاذب ایجاد نکنید. ابتدا با ذهن و فکر مشتری آشنا شوید و سعی کنید درباره کیفیت عکاسی تبلیغاتی و صنعتی و آنچه در انتهای کار خواهد دید، صحبت کنید. از او بخواهید اگر نمونه کاری از عکاسی‌های تبلیغاتی نزدیک به فکر خود دارد، به شما نشان دهد. هرگز با سلیقه خود کار را انجام ندهید، زیرا هیچ وقت شما نمی‌توانید ذهن مشتری را بخوانید. اختلاف نظر زمانی شروع می‌شود که عکاس می‌خواهد بدون نظر پرسیدن از مشتری با سلیقه خود عکاسی تبلیغاتی را انجام دهد. در صورتی که با کمی صحبت و هم فکری می‌توانید به ایده خوبی از فکر و آنچه مشتری در ذهن دارد، برای عکاسی تبلیغاتی برسید.

درک درست از به کارگیری عکس:

اینکه بدانید کارفرما می‌خواهد در کجا از عکس تبلیغاتی استفاده کند، به دو دلیل حائز اهمیت است: اجرا و قیمت گذاری. قیمت شما می‌تواند با توجه به نحوه استفاده از عکس متفاوت باشد. اگر قرار باشد از عکس‌ها تبلیغاتی در تبلیغات گسترده‌ای استفاده شوند، قیمت شما می‌تواند بالاتر باشد. البته این موضوع در صنعت عکاسی شناخته شده است و به عنوان حق مجوز و انتشار عکس معروف است. همچنین اگر شما بدانید عکس تبلیغاتی قرار است در کجا استفاده شود، بهتر می‌توانید برنامه ریزی کنید. زیرا سایز و ادیت عکس هم با توجه به مکان قرار گیری متفاوت خواهد بود مثل سایت، مجله، بیلبورد و … .

واقع بینی:

برای گرفتن کار هر هزینه‌ای را قبول نکنید. ابتدا هزینه، تلاش و زمانی که برای انجام عکاسی تبلیغاتی باید صرف کنید را روی کاغذ بیاورید، حتی اگر در شروع کار هستید، بهتر است با چند عکاس با تجربه صحبت و مشورت کنید تا بتوانید قیمتی درست به مشتری خود بدهید. همچنین در مورد زمان عکاسی تبلیغاتی، با فکر قول دهید، ابتدا برنامه ریزی کنید که چقدر زمان می‌برد تجهیزات را آماده کنید؟ عکس‌ها را بگیرید؟ و ادیتش کنید؟

آماده سازی:

جمله معروفی وجود دارد که می‌گوید اگر برای پیروزی آماده نشوید، برای شکست آماده شده اید. یک عکاس خوب با آماده سازی طرح قبلی، جزئیات طرح و تنظیم نور شروع می کند. اگر طرحی داشته باشید و آماده سازی را درست انجام دهید، در طول پروژه با آرامش و بدون استرس می‌توانید کار کنید. در آخر باید بگوییم برای انجام عکاسی تبلیغاتی حرفه‌ای باید طرح و ایده خوبی از قبل بسازید و با برنامه‌ریزی پیش بروید.[/mpc_textblock]